Novembris 2021  
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Bērnu pašvadīta mācīšanās.

Kompetenču pieejas ietvaros īpaši svarīga ir bērnu pašvadīta mācīšanās. Mūsu grupas bērniem Karolīnai un Elifai ļoti patīk zīmēt, izspēlēt dažādas lomas, kā arī līmēt un griezt ar šķērēm. Rosinājām meitenēm izvirzīt darba mērķi, izdomāt plānu un to realizēt, kā rezultātā tapa meiteņu projekts “Cepumu Varavīksne”.

Meitenes pašas realizēja projektu no sākuma līdz beigām, izmantojot dažādus paņēmienus un tehnoloģijas.

Skolotajas - Iveta Meiere

                            Aleksandra Rudņeva

                                                                                                                                                                                           Karolīnas un Elifas projekts “Cepumu Varavīksne"

 

SVEICAM LATVIJU DZIMŠANAS DIENĀ!

 

Vilksim košu zelta jostu
Apkārt savu tēvu zem’.
Lai mirdz mūsu tēvu zeme
Kā actiņa gredzenā.

Kolēģi, vecāki un bērni! Šajā svētku dienā domāsim labas domas par savu zemi, tautu un valsti!
Priecīgu, skaistu un garīgi piepildītu mūsu mīļās Latvijas 102 dzimšanas dienu!

PII "Stārķis" administrācija

 

  


 

 

  

Karjeras nedēļa “Klau! Sadzirdi savas iespējas”

  KONDITORA PROFESIJA.

   Š.g. no 26.10 – 06.11 PII,,Stārķis” 7.gr. bērni piedalījās karjeras nedēļā. Iepazīstoties ar dažādām profesijām, bērnus ieinteresēja konditora profesija, tādēļ nolēmām to izpētīt padziļināti.

   Šīs karjeras nedēļas ietvaros bērni uzzināja, ko dara konditors. Kas nepieciešams konditoram, lai veiktu savus darba pienākumus un kā tālāk realizē savu produkciju.  Savstarpējās sarunas, skolotāju stāstījums, attēlu vērošana, īsfilmu skatīšanās ļāva padziļināti iepazīt šo profesiju.

   Sadarbībā ar vecākiem un gūstot viņu atbalstu, bērniem devām iespēju iejusties konditoru profesijā un gatavot pašiem savus konditorejas izstrādājumus – cepa vafeles un gatavoja cepumu mājiņas, un tos realizēt. Tādējādi izveidojām savu beķereju un uzaicinājām 12. gr. bērnus iegādāties 7.gr. bērnu gatavotās vafeles un cepumu mājiņas.

   Par ietirgoto naudu bērni izteica velmi iegādāties jaunu pasaku grāmatu.

Skolotājas Edīte un Jeļena.

       

   

FLORISTA PROFESIJA.

 

   Karjeras nedēļas ietvaros 12.gr. bērni 3 nedēļas pētīja florista profesiju, gatavoja skaistas kompozīcijas un aksesuārus no dažādām dabas veltēm.

   Pirmās  nedēļas laikā  bērni   pētīja, kas ir florists, kas ir kompozīcija, kā veido ziedu kompozīcijas. Kopā ar skolotājām un vecākiem devās uz mežu, pļavu, lai savāktu darbam dabas materiālus, no kā veidot rudens kompozīcijas.

   Otrā nedēļa tika veltīta radošumam – bērni kopā ar skolotājām, pētot interneta resursus, mēģināja gatavot kompozīcijas no koka lapām, veidot pušķus. Sanāca ļoti skaisti, dažādi darbiņi.

      Otrās nedēļas laikā bija īpaša diena, kad iestādes pagalmā 12.gr. bērniem tika organizēta meistarklase floristikā. Tika pieaicināta viena audzēkņa mamma, kas pēc profesijas ir floriste. Viņa pastāstīja, kādi var būt pušķi  -  no ziediem, no augļiem, no auduma lentēm, rādīja , kā pareizi kombinēt krāsas, kā iesaiņot ziedu kompozīciju. Floriste  parādīja, kā izgatavot oriģinālu dāvanu no rudens lapām, kas patiks jubilāram, skolotājai, mammai, draugam.

   Trešajā nedēļā bērni gatavojās tirdziņam – veidoja pušķus, telpu dekorus, aksesuārus no rudens lapām. Katrs izveidoja to, kas viņam gribējās, noteica cenu un gatavojās realizēt rudens tirdziņā.

   12.gr. bērni īpaši gaidīja rudens tirdziņu, jo bija sagatavojuši no dabas veltēm kompozīcijas pārdošanai, kā arī darināja katrs savu naudas maciņu. Tos izmantoja tad, kad devās pie 7.gr. bērniem iepazīties ar profesiju – konditors, pirka no viņiem gatavotās vafeles un cepumu mājiņas.  Maciņi noderēja arī tad, kad 7.gr. bērni devās pie 12.gr. bērniem iegādāties skaistās lietas no dabas materiāliem.

Karjeras nedēļas ietvaros bērni uzzināja daudz par konditora un florista profesijām, spēja saražot savu produkciju, ko pārdot un nopelnīt naudu. Vēl viens panākums – bērni secināja, ka, lai iepriecinātu tuviniekus un draugus, nav nepieciešams tērēt daudz naudas. Katram ir iespēja  izgatavot skaistu pušķi, izcept un pagatavot garšīgas lietas. Daži bērni nolēma, ka nākotnē viņi gribētu atvērt savu kafejnīcu , kur var cienāt ciemiņus ar konditorejas  izstrādājumiem  vai izveidot puķu bodi un pārdod skaistus ziedu pušķus.

Skolotājas Veta un Vita

          

 

 

Saņemam pateicību!

12. grupa -  FLORISTI.

 

 

 

 

Rudens mūsu iestādē

 

Oktobrī  mūsu iestādē tradicionāli notiek radoša izstāde "Rudentiņš bagāts vīrs”.  Lai ienestu grupiņās rudens noskaņas,  vecāki kopā ar  bērniem gatavoja telpu dekorus no dabas  veltēm.

        

Rīcības algoritms, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes

2020./2021. mācību gads

 

      

Lai dzīvespriecīgs un uz katra personīgo izaugsmi vērsts jaunais mācību gads!

Sveicam bērnus, vecākus un skolotājas Zinību diena!

 

Liepājas PII “Stārķis” administrācija.

Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai

 

Cien. vecāki!


Sākot ar 10.06.2020 nav spēkā Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Tomēr vēl kādu laiku saglabāsies dažādi ierobežojumi, jo pasaule arvien ir pandēmijas varā, bet vīrusam, kā zināms, robežas nav šķērslis. Lai turpinātu kontrolēt situāciju izglītības iestādē, tika izstrādāta kārtība "Kārtība, kādā izglītības iestādē uzturas bērnu likumiskie pārstāvji un citas personas, un kā bērns tiek atvests uz izglītības iestādi un no tā aizvests ievērojot epidemioloģiskus drošības pasākumus" (sk.pielikumu).Ar 2020. gada 9. jūnija Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 var iepazīties šajā e-adresē:  https://likumi.lv/ta/id/315304-epidemiologiskas-drosibas-pasakumi-covid-19-infekcijas-izplatibas-ierobezosanai

Administrācija

 

 

Pateicība vecākiem

Cienījamie vecāki!

Pii “Stārķis” administrācija un pedagogi pateicas jums par pašvadītu  un disciplinētu mācīšanās organizēšanu attālinātajā mācību procesā 2020.gada ārkārtas situācijas laikā.

Paldies jums par sapratni, izrādīto interesi, realizējot pedagogu uzdevumus, darbojoties ar bērniem mājās.

  Mīļās māmiņas, lai vismīļākie vārdi, vissiltākie smaidi un visskaistākie ziedi ir tikai jums!

  Lai jums vienmēr pietiek laika kopā ar saviem bērniem piedzīvot jaukus brīžus!

 Mīļi sveicam Mātes dienā!

                                                                                                                                         

 

 

 

‹‹ Jaunāki raksti                Vecāki raksti ››

Dizains: SIA "Dizainers", Izstrādātājs: Lauris Neimanis © LIP 2009