Septembris 2023  
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Drošības nedēļa. Runcis Rūdis viesojas pie bērniem.

Runcis Rūdis viesojas pie bērniem

12. septembrī mūsu izglītības iestādē viesojās draugi no Valsts policijas – īstie policisti un Runcis Rūdis. Policijas pārstāvji jautri un interesanti iepazīstināja bērnus ar ceļu satiksmes noteikumiem, ar policijas auto un tās gaismas un skaņas signāliem. Tad bērni arī varēja pielaikot policijas ekipējumu, kas izraisa lielas emocijas. Bērni uzdeva daudz interesējošos jautājumus par policijas varonīgo darbu. Pasākuma beigās notika fotosesija ar runci Rūdi.

Mūsu iestādes bērni un skolotāji ir ļoti pateicīgi policijas darbiniekiem par aizraujošu un izzinošu pasākumu!  Ar nepacietību gaidīsim mūsu nākamo tikšanos pavasarī!

 

   

Zibakcija ” Lasīt ir stilīgi!”

     

   Viena no iestādes tradīcijām ir piedalīties zibakcijā ”Lasīt ir stilīgi!”

Zīmējumu konkurss VENDEN

     

Paldies mūsu talantīgajiem bērniem un radošiem skolotājiem!

SUPERSTĀRĶIS-2023

3. maijā  mūsu iestādē  notika talantu šovs SUPERSTĀRĶIS.

 

 

Talantu šovā aktīvākie dalībnieki bija 2.un  3. pirmsskolas posma bērni. Katrs dalībnieks bija lepns un priecīgs iepriecināt skatītājus ar saviem priekšnesumiem!  Uz skatuves bija  dziedātāji, dejotāji, orķestris, mākslas vingrotājas un īsti spēkavīri!

   

Koncerts noslēdzās ar ovācijām un jautru kopīgu deju!

            

 

 

Informācija par ēdināšanas maksu Liepājas valstspilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs

Informējam, ka pamatojoties uz 2022.gada 18. augusta Liepājas valstspilsētas   pašvaldības domes rīkojumu Nr. 308/12 „Par ēdināšanas maksu Liepājas valstspilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs”, no 2023. gada 1. jūnija vecākiem par viena bērna ēdināšanu dienā tiek

Liepājas valstpilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs šādu maksu:

·         grupā bērniem vecumā no 1,5 līdz 2 gadiem – 3,13 euro;

·         grupā bērniem vecuma no 3 līdz 6 gadiem – 3,69 euro.

Seminārs vecākiem "Vecāku loma audzināšanā"

Cienījamie vecāki!

Aicinām jūs uz semināru "Vecāku loma audzināšanā" . Semināra laika jums būs iespēja uzdod jautājumus, ka arī saņemt atbildes uz  vecāku iepriekš sagatavotiem jautājumiem.

Pasākums notiks pii "Stārķis" zālē 26. aprīlī plkst.17.00. Semināra vadītāja - sociālais pedagogs Inga Vintere.

Lūdzam izmantot iespēju un pieteikties pie grupas skolotājiem!

 

“Digitālā nedēļa 2023”

No 24. līdz 28. aprīlim Latvijā norisināsies ikgadējā informatīvi izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2023” Plašu klātienes un tiešsaistes digitālo prasmju pilnveides pasākumu programmu iedzīvotājiem piedāvā Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centrs, Zinātnes un izglītības inovāciju centrs un Digitālo inovāciju parks sadarbībā ar vairāk kā 15 partneriem. Dalība visos pasākumos ir BEZMAKSAS.

 


Aicinām  ieplānot laiku un piedalīties izglītojošās nodarbībās! Nepieciešama reģistrācija!

11:00 – 12:00 Tiešsaistes seminārs vecākiem “Soma.lv mācību satura platforma”. Vecāki uzzinās, kā soma.lv pieslēgties ar savu e-klases pasi, kā atšķiras saturs, kas pieejams viņiem, skolēniem un skolotājiem. Pēc nodarbības vecāki būs informēti par soma.lv pieejamo saturu un tā izmantošanu dažādiem vecumposmiem. Apskatīsim Viedtēmas, E-grāmatas, Digitālās darba lapas, Rakstāmgrāmatas un Video. Šī semināra mērķauditorija ir ikviens interesents. Pieteikšanās:  https://ej.uz/DIGILiepajaTiessaiste

18:00 – 20:00 Klātienes nodarbība “Ko bērni iemācās Zinātnes un izglītības inovāciju centrā?” Mācību gads jau tuvojas noslēgumam, tāpēc šīs nodarbības laikā vecākiem un viņu bērniem būs iespēja uzzināt par plašajām iespējām kādas tiek piedāvātas ZIIC. Iepazīt dažāda tipa tehnoloģijas, kuras bērniem ir iespēja praktiski izmēģināt un iemācīties izmantot radošu ideju īstenošanai. Šīs nodarbības primārā mērķauditorija ir bērni un viņu vecāki. Vieta: Zinātnes un inovāciju izglītības centra telpās, Autoru ielā 4/6.  Pieteikšanās:  https://ej.uz/DIGILiepajaKlatiene

Pirmsskolas vecuma bērns un ekrānierīces.

Nav noslēpums, bērni arvien vairāk laika pavada pie ekrāna, precīzāk - pie daudziem ekrāniem. Līdzās tādām ierastām ierīcēm kā televizors un dators arvien lielāku popularitāti gūst dažādas mobilās ierīces - viedtālruņi un planšetdatori. Lai gan atbilstīgi izvēlēts interneta saturs var pozitīvi ietekmēt bērna attīstību, pārāk agri uzsākta un pārāk intensīva elektronisko ierīču lietošana var nodarīt bērnam būtisku fizisku, emocionālu un sociālu kaitējumu. Kāds ir bērndārzniekam nepiemērots interneta saturs, un kā nepieļaut, lai bērnu audzina ekrānierīces?
Ieteikumi mobilo ierīču lietošanai kopā ar pirmsskolas vecuma bērnu:
Ekrānierīci lietot kopā. Ja bērns pirmsskolas vecumā lieto mobilās ierīces, tam būtu jānotiek vecāku klātbūtnē, vismaz esot vienā telpā ar bērnu. Ar lielākajiem pirmsskolas vecuma bērniem ir svarīgi pārrunāt, ka internetā ir gan laba un bērniem piemērota, gan bērniem nepiemērota informācija.
Pajautā, pirms uzklikšķini. Var ieviest drošības noteikumu "pajautā(pasaki), pirms uzklikšķini", tomēr šajā vecumā bērnu spējas izvērtēt informāciju un atbilstīgi regulēt savu rīcību ir ierobežotas, tāpēc ir nepieciešama vecāku klātbūtne.

Bērnam piemērota profila izveidošana. Vecāki mobilajā ierīcē var izveidot bērnam atsevišķu profilu, kurā ir iespējams piekļūt tikai vecāku izvēlētajām spēlēm, uzdevumiem un multfilmām vai izmantot programmas, kurās tiek filtrēts viedierīču saturs un ierobežota piekļuve neatbilstīgai informācijai.

Runāt atklāti. Ļoti nozīmīgas bērna drošībai ir atklātas attiecības starp vecākiem un bērniem. Nereti lielākie pirmsskolas vecuma bērni interesējas par kādu dzirdētu, viņiem nesaprotamu vārdu, bet nejautā par to vecākiem (vai jautā un nesaņem atbildi). Tādā gadījumā bērns informāciju meklēs citur un, visticamāk, izlasīs vai redzēs to vecumam neatbilstīgā veidā, tāpēc ir būtiski būt atsaucīgiem pret savu bērnu un nodrošināt viņa vecumam atbilstīgu izglītojošu informāciju par interesējošo tēmu. Bērns būs vairāk pasargāts, ja varēs jebkuru savu jautājumu uzdot vecākiem, nevis datoram.

Aktivitātes bez mobilajām ierīcēm. Ir liela atšķirība, vai vecāki pavada laiku, esot līdzās bērnam un darot ko savu, vai patiešām atrod laiku darīt kaut ko kopā vienā līmenī ar bērnu. Mūsdienās tas ir izaicinājums vecākiem - parādīt bērnam, ka ir iespējams forši pavadīt dienu arī bez planšetdatora un citiem ekrāniem. Mammas un tēti var atcerēties savas bērnībā iemīļotās rotaļas un atkal no jauna mācīties spēlēties - dauzīties kopā ar bērniem, spēlēties - izveidot mājās šķēršļu joslu, doties pastaigās, cept pankūkas, runāties, kopā darīt mājas darbiņus un būt ciešā emocionālā kontaktā.

Nesākt ieradumu ir vieglāk, nekā pārtraukt. "Vecāku vidū ir izplatīts mīts, ka viedtālruņa lietošana veicina sīkās muskulatūras attīstību. Šīs kustības ir pārāk vienveidīgas. No viedierīcēm gadu vecs bērns neko neiemācās - pirmajos dzīves gados bērns vispilnvērtīgāk attīstās kustoties, aktīvi spēlējoties un kontaktējoties ar tuvajiem cilvēkiem. Nereti pāragra vai pārmērīga mobilo ierīču lietošana ir viens no iemesliem, kāpēc bērns kļūst impulsīvs un agresīvs, viņam ir grūti koncentrēties. Noskatoties filmiņas pirms gulētiešanas, var būt grūtības aizmigt. Bērna attīstību iespaido arī citi faktori, taču ierīču ietekme kļūst arvien izteiktāka," skaidro centra "Dardedze" klīniskā psiholoģe D. Dziļuma. Kā atzīst eksperte, nesākt rādīt daudz vieglāk nekā pārtraukt šo ieradumu, tomēr nekad nav par vēlu to mainīt. Vecāki ir bērna galvenais piemērs visās jomās, tāpēc ir nepieciešams regulāri ieplānot kopīgas ģimenes aktivitātes bez mobilajām ierīcēm.

Izvērtēt iemeslus, kāpēc bērnam tiek dotas tehnoloģijas.

Atceraties, jo vairāk laika bērns pavada pie ekrāna, jo vairāk tas pēc tam būs jālīdzsvaro ar savu uzmanību.

Ieteicam pavadīt laiku kopā, un ja jūs izvēlējāties izmantot ekranierīces, tad, lai arī tas būtu jēgpilni un lietderīgi.

Piemēram, izmatojot izglītojošās platformas, kur saturs veidots pamatojoties uz IZM Vadlīnijām pirmsskolai: 

https://bernistaba.lsm.lv/

https://maciunmacies.valoda.lv/lidz-6

https://atbalstsizcilibai.lv/lasit/lasit-uzdevumi/pirmsskolu/            

 https://bernistaba.lsm.lv/vecakiem

 

Sagatavoja vadītājas vietniece izglītības jomā Vera Poriņa pēc

Centra Dardedze materiāliem.

Sadarbība ar vecākiem


Pavasara sākums ir brīdis, kad varam parūpēties par pašiem mazākajiem dabas draugiem.

 16. martā  pēcpusdienā 9. grupas bērniem sadarbībā ar vecākiem  tapa skaistas barotavas putniem.


 ***  

Šodien, 22. martā, mums notika veselības stunda ar fizioterapeiti Aleksandru. Aleksandra ir mūsu izglītojama Ivana mamma. Bērni ar lielu prieku vingroja, izmantojot sporta inventāru un aktīvi piedalījās kustību stafetēs.

 Mēs ieguvām pozitīvu noskaņu, enerģiju visai dienai. Bērni saņēma dāvanas (saldumus un bumbu). Sirsnīgs paldies Aleksandrai par uzdrošināšanos, atsaucību, labvēlīgu noskaņu un attieksmi pret bērniem.

  

 ***

 Kuram gan nepatīk skaistas un smaržīgas ziepes?
16. martā 12. grupas bērni kopā ar Miroslava mammu Zlatu  atklāja ziepju tapšanas noslēpumu.
Katrs izgatavoja savas īpašās ziepes kūkas, keksa un želejas deserta formās!

Ziepes sanāca skaistas !

Mēs ļoti lepojamies, ka mūsu izglītojamo vecāki ir tik ļoti radoši un atsaucīgi!    

     

Nodarbība pirmklasnieku vecākiem "Nepieciešamās prasmes un zināšanas bērnam uzsākot 1.klasi

Cienījamie pirmklasnieku vecāki!

Aicinām izmantot iespēju un piedalīties nodarbībā "Nepieciešamās prasmes un zināšanas bērnam uzsākot 1. klasi".

16.martā plkst.17:00 – 18:30 nodarbība "Nepieciešamās prasmes un zināšanas bērnam uzsākot 1. klasi" 3.nodarbība no vecāku nodarbību cikla “Kopā augt”, nodarbību vadīs Ezerkrasta sākumskolas psiholoģe Iveta Lohanska un pedagoģe Solvita Līduma. 

Apraksts: Nodarbības laikā būs iespējas uzzināt, kas bērnam ir jāzina uzsākot 1.klasi. Kā arī, kādas prasmes ir nepieciešamas apgūt līdz skolas uzsākšanai, kas nav obligāti vēl jāprot un kā vecāks var palīdzēt savam bērnam, lai skolas sākums ir viegls gan bērnam, gan pašam vecākam.


Pieteikšanās: līdz 14.martam.

 https://ej.uz/LIP_marts

Vecāki raksti ››

Dizains: SIA "Dizainers", Izstrādātājs: Lauris Neimanis © LIP 2009