Decembris 2023  
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

SVEICAM LATVIJAS VALSTS SVĒTKOS!

 Mana Latvija ir manas mājas un ģimene, mans darbs un kolēģi, mani draugi un atbalsts!
Novēlām ikvienam sirdī, domās un darbos būt kopā ar Latviju!

      

8. novembrī pie mums viesojās Liepājas pilsētas 2.mūzikas skolas audzēkņi  ar koncertu pirmsskolas bērniem.


Mārtiņdiena

10. novembrī pirmsskolas izglītības iestādes  “Stārķis” bērni svinēja  Mārtiņdienu. Lai sagatavoties svētkiem, bērni mācījās Mārtiņdienas tautasdziesmas un rotaļas, noskaidroja ticējumus, kopā ar vecākiem  gatavoja  maskas, ar skolotājiem veidoja Mārtiņzīmi un rotājumus grupu dekorēšanai.

6. un 7. grupu bērni svinēja svētkus  kopā - piedalījās rotaļās, izteiksmīgi skandēja latviešu tautasdziesmas, kuras jau iepriekš bija iemācījušies, kā arī baudīja cienastu.

Laika apstākļi bija rudenīgi – lija lietus, tomēr 8. grupas bērni devās ciemos uz  PII “Delfīns”, lai kopīgi atzīmētu rudens beigas un ziemas sākumu.

Paldies vecākiem par atsaucību un atbalstu svētku radīšanā!


Bērni ciemojās bibliotēkā

Liels piedzīvojums 2. novembrī bija 12. grupas bērniem.

Mēs ciemojāmies bērnu bibliotēkā “Vecliepājas Rūķis”. Bērni tika iepazīstināti ar dažādām grāmatām, kuras ar lielu interesi pētīja un izzināja.

Bibliotēkas darbiniece izskaidroja kārtību kā var apmeklēt bibliotēku, iegādāties lasītāju karti un ko bez lasīšanas piedāvā bibliotēka.

Ekskursijas noslēgumā bērniem tika uzdāvināta spēle “Atver pasauli”, un divas krāsojamās grāmatas.

Vēlamies pateikt lielu paldies “Vecliepājas Rūķa” bibliotēkai par interesanto ekskursiju un aizraujošu laika pavadīšanu.

Sagatavoja 12. grupas skolotāja  Agnese Ruja

 

Karjeras nedēļa 2023 "Tavs prasmju portfelis"

     

Karjeras nedēļas ietvaros mūsu  iestādes bērni devās ekskursijās, lai iepazītu profesijas. Mēs runājām par dažādām profesijām, par to kādi ir bērnu sapņi, par ko vēlētos kļūt. 8. grupas bērni bija ciemos virtuvē pie pavāriem, bibliotēkā un veterinārā klīnikā.

 

      Profesijas pārstāvji pastāstīja par savu darbu, bērni uzzināja, kādas prasmes ir nepieciešamas, lai veiksmīgi pildītu darba pienākumus.   

6. un 4. grupu bērni uzzīmēja  zīmējumus  un uzrakstīja  profesijas nosaukumu, pārrunāja, ko katras profesijas pārstāvis dara,  kādi ir viņa darba pienākumi.  Vēlāk sižeta lomu rotaļās bērni  iejutās savā sapņu profesijā. 

 


  Sadarbībā ar 12. grupu  bērnu vecākiem, tika iepazītas ne tikai ģimenes pārstāvju profesijas un to nozīmība, bet arī sadarbības procesā, tika radīta kopības sajūta. Kopīgiem spēkiem tika izveidoti dažādi zīmējumi, kolāžas un maketi. Tika pielietoti daudzveidīgi informācijas resursi. Grupas bērni prezentēja savu vecāku profesijas, kā arī savu sapņu profesiju vai nodarbošanos nākotnē. Projekta noslēgumā bērni izveidoja izstādi.

Rudens gadatirgus

Mūsu iestādē  jau vairākus gadus par tradīciju ir kļuvis Rudens gadatirdziņš.

16.oktobrī no paša rīta katrā grupiņā valdīja liela rosība. Bērni un skolotājas gatavojās gadatirgum.

Šogad tas norisinājās iestādes teritorijā. Bērni savstarpēji iepirkās un tirgojās, tika izdziedātas kopīgas rotaļas un dziesmas ar citu grupu bērniem un skolotājām.

Pasākuma mērķis bija attīstīt bērnu sadarbības un komunikācijas prasmes, bērniem, kuriem latviešu valoda nav dzimtā,  - veicināt latviešu valodas izmantošanu ikdienā.

   

12. grupas bērni  sava grupā organizēja “Rudens velšu izstādi”. No sagatavotajiem darbiņiem viņi izveidoja rudenīgu izstādi. Meitenes un zēni ar prieku un lepnumu  raksturoja savu radošo veikumu.


Svinam rudens saulgriežus – Miķeļdienu

Rudu, rudu rudeņtiņi,

Ko tu vedi vezumā? 

Kāļus, bietes, burkāniņus,   

Kartupeļus, sīpoliņus!

Sirsnīgs paldies mūsu vecākiem par lielo atsaucību un atbalstu akcijā " Cienasts dzīvniekiem". Vecāki ne tikai atnesa dārzeņus un augļus, bet piedāvāja tos aizvest.

Kas var būt par labāks  par pavadītu laiku ar ģimeni Mini Zoo Atomi?

 Bija prieks redzēt, ka bērns bija ne tikai ar mammu un  tēti,  bet arī  kopā ar māsām,  brāļiem un vecvecākiem! Tā bija lieliskā kopā būšanas  brīvdiena.

 

Drošības nedēļa. Runcis Rūdis viesojas pie bērniem.

Runcis Rūdis viesojas pie bērniem

12. septembrī mūsu izglītības iestādē viesojās draugi no Valsts policijas – īstie policisti un Runcis Rūdis. Policijas pārstāvji jautri un interesanti iepazīstināja bērnus ar ceļu satiksmes noteikumiem, ar policijas auto un tās gaismas un skaņas signāliem. Tad bērni arī varēja pielaikot policijas ekipējumu, kas izraisa lielas emocijas. Bērni uzdeva daudz interesējošos jautājumus par policijas varonīgo darbu. Pasākuma beigās notika fotosesija ar runci Rūdi.

Mūsu iestādes bērni un skolotāji ir ļoti pateicīgi policijas darbiniekiem par aizraujošu un izzinošu pasākumu!  Ar nepacietību gaidīsim mūsu nākamo tikšanos pavasarī!

 

   

Zibakcija ” Lasīt ir stilīgi!”

     

   Viena no iestādes tradīcijām ir piedalīties zibakcijā ”Lasīt ir stilīgi!”

Zīmējumu konkurss VENDEN

     

Paldies mūsu talantīgajiem bērniem un radošiem skolotājiem!

Vecāki raksti ››

Dizains: SIA "Dizainers", Izstrādātājs: Lauris Neimanis © LIP 2009